سرخط خبرها:
زمان باقی مانده تا انتخابات:
روزساعتدقیقهثانیه
معاون اقتصادی استاندار:
دستگاه های استان برای تحقق تعهد اشتغال در سال جدید، بکوشند
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار سمنان گفت: دستگاه های اجرایی استان با هم افزایی و افزایش تعاملات بین دستگاهی، در محقق شدن تعهد های اشتغال در استان همکاری و همراهی نمایند.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل استانداری سمنان:

حشمت الله عسگری روز یکشنبه 29 اردیبهشت 98 در کارگروه تخصصی اشتغال استان با بیان اینکه دستگاه های اجرایی استان در سال جدید به صورت ویژه برای ایجاد تعهد اشتغال تلاش کنند، افزود: تمامی مدیران و مسئولان استان بدانند که قلم و قدم آنها در ایجاد تعهد اشتغال و افزایش فرصت های شغلی در استان تاثیر گذار است.

وی گفت: در سال جاری بالغ بر 10 هزار و 338 نفر تعهد اشتغال توسط دستگاه های اجرایی استان در نظر گرفته شده است که با توجه به قانون برنامه ششم که 9 هزار نفر تعهد اشتغال برای استان در نظرگرفته شده، در حال حاضر بیشتر از این میزان تعهد اشتغال در استان داریم.

معاون استاندار سمنان از تحقق 103 درصدی میزان تعهد اشتغال در سال 97 خبر داد و اذعان داشت: در سال جدید نیاز است تا برای ایجاد مشاغلی که علاقمندی فارغ التحصیلان دانشگاهی به این نوع فرصت های شغلی بیشتر است، اقدام کنیم، طبق قانون اساسی، دولت و نظام مکلف است برای هر فردی در استان که علاقمند به اشتغال است حداقل های فرصت شغلی را فرآهم‌ کند و ما نیز باید در این راستا گام برداریم.

وی با بیان اینکه حوزه itc در کشور از اهمیت ویژه ای برخوردار است و با توجه به جایگاه مهم این ‌مجموعه در مقوله اشتغال، نیاز است مدیران استانی این مجموعه در سال جدید نسبت به ایجاد تعهد اشتغال اقدام‌ کنند، خاطر نشان کرد:خوشبختانه فرصت های شغلی مناسب و پر درآمدی در حوزه itc وجود دارد که ایجاد تعهد و به وجود آمدن فرصت اشتغال، نیازمند تلاش ویژه مدیران این مجموعه در استان است.

عسگری ادامه داد: با توجه به اینکه بخش عمده جمعیت استان را شهرنشینان تشکیل می دهند، باید سهم شهرداری ها در ایجاد فرصت های شغلی سهم به سزا و بسیار تعیین کننده ای باشد و همچنین شهرداری ها می توانند با استفاده از ظرفیت های موجود در مدیریت امور شهری، نسبت به ایجاد فرصت های شغلی غیرمستقیم نیز به صورت ویژه اقدام کنند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار سمنان گفت: دادگستری نیز به دلیل حجم‌ گسترده اقدامات و خدمات قابل ارائه توسط این ‌مجموعه، می تواند در حوزه ایجاد تعهد اشتغال بسیار‌موثر عمل‌‌نماید که‌ نیاز است در این‌خصوص تلاش ویژه ای صورت‌ پذیرد.

 
تاریخ:
1398/02/29
تعداد بازدید:
160
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal