سرخط خبرها:
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سمنان:
دولت همواره در کنار کشاورزان و حامی آنهابوده و در آینده نیز خواهد بود
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار سمنان:دولت سالها در کنار کشاورزان از آنها گندم را خریداری کرده است و حامی کشاورزان بوده و با قیمت هایی بالاتر از بازار، نسبت به خرید محصول آنها اقدام کرده است

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری سمنان

حشمت الله عسگری روز شنبه 25 خرداد 98 در جلسه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان در سالن‌جلسات کوثر استانداری، گفت:دولت در تمام ایام در کنار ‌کشاورزان بوده و امروز نیز باید این اطمینان خاطر برای کشاورزان ایجاد شود که دولت در ادوار آینده پای کار خواهد بود و لازم است تا اعتماد سازی در بین کشاورزان نسبت به اقدامات دولت بصورت انجام گردد.
وی با بیان اینکه به دلیل اختلاف قیمت گندم در داخل و خارج از کشور، بحث نظارت بر خرید و جلوگیری از خروج گندم، باید به صورت جدی انجام شود، گفت:قیمت جهانی گندم در حال حاضر 24 سنت و این مهم در داخل کشور نزدیک به 14 سنت است، اختلاف قیمت حدود 1000 تومان، زمینه را برای ترغیب دلالان و سودجویان به این حوزه فرآهم کرده است.
معاون استاندار سمنان با تاکید بر این مطلب که امروز نیز بنا به هردلیل و مسائلی که در کشور وجود دارد، دولت قیمت بالایی را برای خرید گندم از کشاورزان قرار داده است، خاطر نشان کرد:امروز نیاز است تا کشاورزان کمک حال مردم و دولتمردان باشند چرا که تولید کنندگان گندم (کشاورزان) از حمایت های بسیار گسترده و متعددی برخوردار هستند.
وی ادامه داد: با توجه به این موضوعات و یارانه هایی که در امر تولید گندم در اختیار کشاورزان قرار گرفته است، نیاز است تا کشاورزان گندم خود را بهقیمت مصوب تنظیم بازار به دولت تحویل دهند.
عسگری خطاب به لازم سازمان جهاد کشاورزی گفت:نیاز است تا نسبت به اخذ ریز گزارش مراکز خرید در سال گذشته و عملکرد کشاورزان در حوزه تولید گندم و میزان تحویل داده شده، اقدام‌ کنید.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با انتقاد از اینکه ساز و کار فعلی موجود جوابگوی نظارت بر ورورد و خروج گندم نیست و نیازمند توجه جدی و بیشتر است تا بتوانیم درصد بالایی از تردد محصولات گندم را پوشش دهیم، اذعان داشت: دلایل عدم تحویل مقادیری از گندم تولید شده در استان توسط سازمان ‌جهاد کشاورزی واکاوی و بررسی شود.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار سمنان گفت: اعتماد سازی و ترویج فرهنگ سازی در بین کشاورزان در مبدا و حین برداشت گندم، می تواند در حوزه نظارت بر خروج خارج از شبکه ‌گندم، بسیار مفید و تاثیر گذار باشد.
تاریخ:
1398/03/24
تعداد بازدید:
835
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal