سرخط خبرها:
زمان باقی مانده تا انتخابات:
روزساعتدقیقهثانیه
معاون اقتصادی استاندار:
شهرستان های شاهرود و میامی، ظرفیت های بسیار مطلوبی در زمینه جدب سرمایه گذار دارند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سمنان گفت:پراکندگی روستایی، وجود ظرفیت های معدنی ، تنوع محصولات کشاورزی و پتانسیل های گردشگری از مهمترین ظرفیت های این دو شهرستان است که سبب جدب سرمایه گذاران فراوانی گردیده است.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل استانداری سمنان:
حشمت الله عسگری در جلسه بررسی وضعیت مشاغل خانگی، گفت:شهرستانهای شاهرود و میامی دارای پتانسیل و ظرفیت های فراوانی است که می تواند در راستای اهداف ، برنامه ها و سیاستهای صندوق کار آفرینی امید قرار گیرد.
وی افزود:با توجه به اینکه شهرستان شاهرود، بیشترین سهم تسهیلات اشتغال روستایی و مشاغل خانگی را دریافت نموده است اما همچنان متقاضیان زیادی از دو شهرستان شاهرود و میامی در لیست انتظار دریافت کنندگان تسهیلات از کارگروه ستادتسهیل و رفع موانع تولید حضور دارند.
معاون استاندار سمنان ادامه داد:شهرستان میامی جز 31شهرستان محروم کشور است وبه واسطه اینکه نرخ بیکاری در این شهرستان نسبت سایر شهرستانها بالاتر است ناچاریم بخش عمده ی اشتغال در این شهرستان را از راه مشاغل خانگی تامین نماییم تا بتوانیم نرخ بیکاری شهرستان را تعدیل کنیم .
وی همچنی تاکید کرد: اطمینان داریم هر ‌آنچه که در این شهرستان منابع مصرف شود منجر به اشتغال گردیده و در نهایت به صندوق برخواهد گشت ، چرا که اعتقاد داریم شهرستان میامی بواسطه جمعیت عبوری زیادی که از این محور میگذرد توقف گاه زائرین زیادی بوده فلذا می طلبد تا در حوزه تسهیلات روستایی توجه جدی تری به این شهرستان شود
عسگری با بیان اینکه در بحث وثیقه ، مشکلاتی برای متقاضیان وجود دارد که در موضوع بوم گردی نیز این‌مسئله بیشتر احساس میشود، خاطر نشان کرد باید تدابیر لازم برای حل این مشکل اتخاذ گردد چرا نمی توان یک نسخه واحد را برای همه متقاضیان در بحث وثایق پیچید .
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سمنان در پایان اظهار داشت: با توجه به وجود محصولات عمده کشاورزی ، متقاضیان زیادی خواهان سرمایه گذاری در این بخش می باشند که از آن جمله می توان به طرح میوه خشک کنی اشاره نمود که امیدواریم این طرح با عقد تفاهم‌نامه منجر به اشتغالزایی گردد .
 
تاریخ:
1398/04/10
تعداد بازدید:
387
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal