سرخط خبرها:
معاون اقتصادی استاندار:
کالپوش ، قطب کشاورزی استان است
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سمنان گفت: کالپوش ، قطب کشاورزی استان است و باید تلاش شود تا واحدهای مرتبط صنعتی بویژه بسته بندی و فرآوری مواد غذایی در این بخش ایجاد گردد.‌
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل استانداری سمنان:
 
حشمت الله عسگری در دیدار با فعالان اقتصادی بخش کالپوش، با بیان اینکه منطقه کالپوش، بخش دلربای استان سمنان است و هر کس که یکبار به این منطقه سفر کرده باشد بی شک از علاقمندان آن خواهد شد، گفت:شهرستان میامی در صدر توجهات مسئولان و مدیران ارشد استان در استانداری سمنان است و این منطقه بصورت ویژه و مجزا دیده شده است.
وی با تاکید بر این‌نکته که محکم ترین دلیل ما برای توجه ویژه به شهرستان میامی قرار گرفتن این شهرستان در زمره ی 31 شهرستان کمتر توسعه یافته کشور است، افزود:اسناد توسعه ای شهرستان میامی ، بازنگری شده و مسیرهای توسعه ان تبیین گردیده است و همچنین استاندار سمنان در جلسه ی شورای برنامه ریزی استان وقت ویژه ای برای شهرستان میامی گذاشته و درصد قابل توجهی از بودجه استان را به این بخش اختصاص داده اند که این موضوع مورد تایید تمامی شهرستانها و مسئولان استان قرار گرفته است .
معاون استانداد سمنان گفت:علی رغم همه ی مشکلات ، بیش از 20 میلیارد تومان تسهیلات روستایی در سال گذشته پرداخت شده است و تا‌کنون در کالپوش ، بیش از هشت و نیم میلیارد تومان تسهیلات روستایی پرداخت شده است .
وی در بخش دیگری از سخنان‌خود گفت: باید سازوکارها به گونه ای تبیین شود که از سفرهای مسئولان به این بخش نهایت استفاده حاصل گردد و از ظرفیت نیروی انسانی استان در مناطق محروم و بویژه کالپوش استفاده شده و تلاش شود تا مشاوره های مناسبی به اهالی این بخش ارائه گردد.
دکتر عسگری ضمن تقدیر از دهیار نردین بواسطه ی تلاش های ارزشمند و قابل توجهشان در این روستا، اظهار داشت:گِلِه های مردم در اخذ وثایق توسط بانکها امر مشهود و درستی است و لازم است بانکها به روستائیان و بانوان توجه بیشتری نماید.
وی همچنین اضافه کرد:ایجاد ناحیه ی صنعتی که واحدهای آن منشعب از ظرفیتهای منطقه باشد مورد تایید است و تلاش می شود تا بزودی با تایید استاندار سمنان عملیات اجرابی آن نیز آغاز گردد.
معاون اقتصادی استاندار سمنان با تاکید بر این‌موضوع که بازاریابی و بازار سازی دو مقوله ی مهم تولید بوده و لذا باید تلاش شود تا این دو مقوله توسط روستائیان فعال در این بخش پیگیری گردد.، اذعان داشت:مدیران استان به کالپوش علاقمند بوده و خوشبختانه آثار تلاش و همراهی دولت تدبیر و امید در این منطقه کاملا مشهود و هویداست.‌
وی با بیان‌اینکه اگر بخواهیم توسعه یابیم باید آن منطقه را در کانون توجه مسئولان و رسانه ها قرار دهیم، گفت:بدلیل ریسک بازپرداخت منابع از سوی مردم ، بانکها رغبتی جهت حضور در این منطقه از خود نشان نمی دهند فلذا باید با تغییر این دیدگاه زمینه ی حضور و اعتماد و اطمینان آنها را فراهم ساخت.
معاون‌هماهنگی امور اقتصادی استاندار سمنام در پایان با بیان اینکه تلاش دولت در این منطقه بی نظیر بوده و طی سالهای قبل هیچ مورد مشابهی نداشته است، از دکتر نورالله زاده درخواست کرد تا ‌مساعدت لازم به اهالی این روستا را مبذول فرمایند.
تاریخ:
1398/04/11
تعداد بازدید:
2239
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:4 تعداد کل امتیازها:1
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal