سرخط خبرها:
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان تاکید کرد:
مشارکت مردم در انتخابات به ارتقاء سلامت انتخابات کمک می‌کند
معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان معتقد است که به هر میزان که مشارکت مردم در انتخابات بیشتر باشد، سلامت انتخابات نیز افزایش می‌یابد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل استانداری سمنان
 
 
حبیب‌الله خجسته‌پور در نشست مشترک نیروهای نظامی و انتظامی و بسیج در گرمسار اظهار کرد: میزان مشارکت مردم در انتخابات، گویای سلامت انتخابات  است و هر اندازه مشارکت و حضور مردم در انتخابات بیشتر باشد، سلامت انتخابات نیز ارتقاء می‌یابد.

وی با بیان اینکه سلامت در انتخابات نیازمند رعایت بی‌طرفی است افزود: باید اصل بی‌طرفی از سوی همه نهادها و ارگان‌ها و از جمله هیات‌های اجرایی و نظارت رعایت شود.

معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان با بیان اینکه مجریان انتخابات باید به دنبال برگزاری انتخابات رقابتی باشند ادامه داد: باید از افراد با نگرش‌های مختلف برای شرکت در انتخابات دعوت شوند ، چرا که اگر  میزان رقابت بیشتر باشد مشارکت هم بیشتر خواهد بود.

خجسته‌پور با بیان اینکه با تنوع و رقابت‌پذیری میزان مشارکت بالاترمی رود  گفت: ما عوامل برگزاری انتخابات باید امانت داران امینی برای رای ، افکار و اندیشه مردم  باشیم .

وی اضافه کرد: تامین امنیت برگزاری انتخابات،  کاندیدها و  مبلغان ستاد انتخاباتی و رای دهندگان وظیفه مستقیم اعضای شوراهای تامین در استان و شهرستان‌ها است  ضمن اینکه باید تامین امنیت فیزیکی  و امنیت روانی در انتخابات مورد توجه قرار گیرد.

رئیس ستاد انتخابات استان سمنان به اهمیت فضای مجازی در کشورمان پرداخت و خاطرنشان کرد: با توجه ظرفیت فضای مجازی باید  کلیه  مسایل امنیتی رصد شود و در صورت مشاهده هرگونه تخطی با متخلفین‌ برخورد گردد .

معاون استاندار سمنان از امنیت به عنوان یک نعمت الهی مجهول یاد کرد و گفت:تا وقتی مشکلی در جامعه پیش نیاید، مردم قدر این امنیت را نمیدانند چون مجهول است،

وی با بیان اینکه امنیت موجود محصول ، زحمات شبانه روزی کسانی است که  درحوزه های امنیتی و قضایی و انتظامی مراقبت و محافظت می‌کنند ادامه داد: ما به عنوان متولیان امر امنیت در همه حال امنیت را  باید قدر بدانیم و از هیچ تلاشی در این راه دریغ نکنیم .

خجسته‌پور با اذعان به اینکه شاخص های امنیت استان در مقایسه با نرم کشوری بسیار خوب است افزود: استان سمنان در رده استان‌های امن قرار گرفته  و این‌مسئله حاصل تلاش همه نیروهاست .

وی بر ضرورت تلاش در جهت کاهش سرقت‌ها تاکید و تصریح کرد: یکی از مسائلی که امنیت را به مخاطره می‌اندازد سرقت است، فلذا باید نسبت به کنترل و کاهش آمار سرقت تلاش کنیم

خجسته پور ادامه داد: همه جرایم در بحث امنیت تاثیر گذارند،  اما سرقت احساس امنیت را خدشه دار می‌کند  لذا باید سعی کنیم علاوه بر تامین امنیت، احساس امنیت هم در جامعه افزایش یابد

معاون سیاسی امنیتی استاندار با بیان اینکه امنیت یک پروژه نیست ، یک فرایند است که باید تمام مراحل این فرایند مورد توجه قرار گیرد  گفت:بحث اجتماعی شدن امنیت پایدار از مباحث مهم است و باید تلاش کنیم تا موضوعات اجتماعی تبدیل به مقوله امنیتی نشود و یکی از راه‌های اجتماعی شدن امنیت پایدار،  مشارکت مردم در تامین امنیت است .

وی خاطرنشان کرد: باید استفاده از ظرفیت‌های بزرگ مردمی در تامین برخی از نیازها و پای کار آوردن مردم در زمینه کمک تامین امنیت مد نظر قرار گیرد.


تاریخ:
1398/06/05
تعداد بازدید:
2713
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal