سرخط خبرها:
زمان باقی مانده تا انتخابات:
روزساعتدقیقهثانیه
لزوم استفاده از توانمندی‌ استان‌های دخیل در جشنواره ملی ایل سنگسر
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان گفت: از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های استان‌های دخیل در برگزاری جشنواره ملی ایل سنگسر به‌صورت مطلوب استفاده شود.

به گزارش روابط عمومی ، تشریفات و امور بین الملل استانداری سمنان حبیب‌الله خجسته‌پور در جلسه هماهنگی برگزاری نخستین جشنواره ملی ایل سنگسر اظهار کرد: توجه به گردشگری و مقوله توسعه این صنعت، نیاز امروز کشور محسوب می‌شود و اتفاقات و اقدامات مطلوبی در این حوزه در حال انجام است.

وی ادامه داد: امسال برگزاری هفت رویداد در کشور مشخص شده و در برگزاری هر رویداد چند استان دخیل هستند که این امر نشان‌دهنده این موضوع است که این رویدادها باید به‌خوبی معرفی و شناسانده شوند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان با بیان اینکه یکی از این رویدادها معرفی ایل سنگسر است که باید به‌صورت مطلوب و ارزنده برای مردم ایران اسلامی شناسانده شود، افزود: مسیر ایل سنگسر به‌نوعی یادآور مسیر جاده ابریشم و محل گذر تجار و بازرگانان است و همین امر که طولانی‌ترین مسیر کوچ را دارد، می‌تواند برای کسانی که میراث معنوی تاریخ و تمدن ما را دنبال می‌کنند، قابل‌توجه و ارزشمند باشد.

خجسته‌پور اضافه کرد: ایل سنگسر از مزیت‌ها و ظرفیت‌های بسیار متعددی برخوردار است که مسیر کوچ، صنایع جانبی و محصولات لبنی که برندی خاص و ویژه محسوب می‌شود، صنایع‌دستی و سبک و سیاق زندگی ازجمله این ویژگی‌ها است.

وی بیان کرد: علاوه بر اینکه به‌واسطه این رویداد باید بقیه ظرفیت‌های استان سمنان معرفی شود، نیاز است تا محوریت برگزاری این جشنواره بر زندگی عشایری تمرکز داشته باشد.

تاریخ:
1398/06/25
تعداد بازدید:
51
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal