سرخط خبرها:
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان گفت: امسال تولید آلبالو از باغ‌های استان سمنان به 6 هزار و 592 تن رسید
تولید 6592 تن آلبالو در استان سمنان
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان گفت: امسال تولید آلبالو از باغ‌های استان سمنان به 6 هزار و 592 تن رسید
به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان، لطف‌الله رضایی در نشستی با مدیران بخش تولیدات گیاهی این سازمان درباره عملکرد این واحد اظهار داشت: خوشبختانه امسال میزان تولید این محصول سردسیری نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.
وی با اشاره به میزان تولید این محصول در سال گذشته گفت: سال گذشته از 730 هکتار سطح بارور 3 هزار و 379 تن محصول آلبالو برداشت شد که تولید این محصول امسال بیش از 2 برابر سال گذشته است.
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان درباره مجموع مساحت زیر کشت این محصول باغی گفت: در مجموع 950 هکتار از باغات استان سمنان به آلبالو اختصاص دارد.
رضایی با بیان اینکه بیشترین سطح محصول آلبالو مربوط به شهرستان شاهرود است افزود: عمده محصولات سردسیری در شهرستان شاهرود تولید می‌شود.
وی با بیان اینکه سطح غیر بارور آلبالو سال گذشته 127 هکتار بود گفت: امسال سطح غیر بارور این محصول 189 هکتار بود و سطح بارور آن نیز 762 هکتار بود که نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.
معاون سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان با اشاره به ارقام این محصول باغی گفت: مجاری و محلی برخی از ارقام کشت‌شده این محصول در استان سمنان است.
تاریخ:
1398/06/25
تعداد بازدید:
173
منبع:
روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal