سرخط خبرها:
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دامغان گفت: برداشت گندم در این شهرستان نسبت به سال گذشته یک و نیم برابر افزایش داشته است.
افزایش 1.5 برابری برداشت گندم در دامغان
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دامغان گفت: برداشت گندم در این شهرستان نسبت به سال گذشته یک و نیم برابر افزایش داشته است.
به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان، سید محسن طباطبائیان اظهار داشت: برداشت گندم در مزارع این شهرستان از اواخر خردادماه آغاز شد.
وی با بیان اینکه برداشت گندم از سوی کشاورزان این شهرستان با 11 دستگاه کمباین «4 دستگاه بومی و هفت‌دستگاه غیربومی» آغاز شد تصریح کرد: کار برداشت گندم شهرستان دامغان در اواخرمردادماه سال جاری به اتمام رسید.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دامغان با اشاره به سطح زیر کشت گندم در سال زراعی قبل این شهرستان گفت: سطح زیر کشت این محصول استراتژیک در شهرستان دامغان حدود یک هزار و 364 هکتار بود.
طباطبائیان میزان تولید گندم امسال را حدود 4 هزار و 986 تن عنوان کرد و گفت: میزان برداشت گندم در سال گذشته سه هزار و 400 تن بوده که نشان می‌دهد این محصول استراتژیک نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.
وی درباره خرید تضمینی گندم نیز گفت: بخشی از این محصول در مراکز خرید تضمینی از سوی اداره بازرگانی و 4 مرکز دامغان، رودبار، کلاته و قدرت‌آباد خریداری شد.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دامغان اضافه کرد: بخشی از محصول گندم نیز به‌عنوان بذر خودمصرفی برای سال زراعی آینده مورداستفاده قرار می‌گیرد.
تاریخ:
1398/06/30
تعداد بازدید:
645
منبع:
روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal