سرخط خبرها:
زمان باقی مانده تا انتخابات:
روزساعتدقیقهثانیه
استاندار سمنان:
سهم استان سمنان از توسعه ناخالص داخلی 13 هزار میلیارد تومان است
استاندار سمنان با اشاره به داشته‌های این استان و با بیان اینکه سهم آن از توسعه ناخالص داخلی 13 هزار میلیارد تومان است، گفت: باید به نحو احسن این داشته‌ها را تقویت کرد.
به گزارش روابط عمومی ، تشریفات و امور بین الملل استانداری سمنان ، علی‌رضا آشناگر  در جلسه کارگروه اجتماعی و فرهنگی استان سمنان به میزبانی استانداری ضمن بیان اینکه شهرداری‌ها یک تشکیلات اجتماعی هستند که می‌توانند در موضوعات اجتماعی ورود بیشتری کنند، تأکید کرد: شهرداری‌ها باید 10 درصد از بودجه خود را برای برنامه‌های اجتماعی و فرهنگی صرف کنند تا شاهد اجرای برنامه‌های خوب در سطح شهرها باشیم.

وی بابیان اینکه یکی از اقدامات لازم‌الاجرا در سطح استان‌ها اولویت‌بندی برنامه‌های مبارزه با آسیب‌ها محسوب می‌شود، گفت: امروز برای مثال حاشیه‌نشینی مشکل اول استان سمنان نیست اما این جابجایی اولویت‌ها می‌تواند در استان انجام شود از سوی دیگر لازم است تا تغییر رویکرد شهرداری به‌عنوان یک‌کلام اداری در جلسات شورای معاونیان وزارت کشور مطرح شود.‌

وضعیت خوب پرونده‌های کیفری

استاندار سمنان در ادامه بابیان اینکه بیش از 90 درصد پرونده‌های کیفری استان با بار مالی کمتر از پنج میلیون تومان است، تأکید کرد: آشنایی شهروندان به حقوق خود و اصرار به پیگیری از طریق محاکم حقوقی، منجر به طرح شکایت و افزایش آمارها در سطح استان شده است.‌

آشناگر ضمن ابراز اینکه اجرای کامل طرح نشاط اجتماعی در سطح مدارس با دو رویکرد به انجام خواهد رسید، گفت: رویکرد اول این است که باید بدون صرف اعتبار از سوی معلمان و اولیای مدارس و دانش آموزان از ظرفیت‌ها استفاده کرد و رویکرد دوم نیز این است که می‌بایست با مشارکت و مساعدت‌های مالی دولت و وزارت کشور کارها را صورت داد.

وی در دیگر بخش سخنان خود گفت: برای 16روستای میامی سند توسعه تدوین‌شده و لذا به دنبال جذب منابع مالی برای روستاها هستیم که در این راستا مساعدت وزارت کشور نیاز است، همچنین تقویت منابع مالی استانداری‌ها به‌خصوص در طرح‌هایی که تفاهم‌نامه منعقدشده، یک مطالبه محسوب می‌شود.

ارتقای نرخ رشد در استان سمنان

استاندار سمنان گفت: سمنان ازجمله استان‌های ممتاز کشور محسوب می‌شود که شاخص‌های مناسبی را دارا است که ازجمله می‌توان به بالا بودن نرخ رشد در استان اشاره کرد.

آشناگر بابیان اینکه متوسط نرخ رشد کشور 2.6 درصد است که  این عدد در استان سمنان با رشد یک و نیم برابری 4.2 درصد است، گفت: این عدد نشان از اجرای موفق برنامه‌ها در این استان دارد و از طرف دیگر  آمار مهاجرت‌پذیری استان نشان می‌دهد که بسیاری از هم‌وطنان، سمنان را مقصد و محل زندگی خود می‌دانند.

وی بابیان اینکه سمنان جزء استان‌هایی با کمترین نرخ بیکاری است، تاکید کرد: سمنان در تعداد دانشجویان به نسبت جمعیت رتبه اول کشور را دارد و از سوی دیگر سهم استان از توسعه ناخالص داخلی 13 هزار میلیارد تومان محاسبه می‌شود.

تاریخ:
1398/07/10
تعداد بازدید:
219
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal