سرخط خبرها:
زمان باقی مانده تا انتخابات:
روزساعتدقیقهثانیه
آشناگر در پایان سفر به میامی:
فرآیند توسعه در میامی شتاب می‌گیرد
استاندار سمنان و رئیس ستاد توسعه شهرستان میامی با اشاره به قرار گرفتن میامی در بین 31 شهرستان کمترتوسعه‌یافته وعده داد: فرآیند توسعه در این شهرستان کمتر برخوردار با نشاط بیشتری ادامه بیابد.
به گزارش روابط عمومی ، تشریفات و امور بین الملل استانداری سمنان ، علیرضا آشناگر در پایان دومین نشست ستاد توسعه شهرستان میامی اظهار کرد: این شهرستان از سوی هیات دولت به در زمره یکی از 31 شهرستان کمترتوسعه‌یافته کشور قرار گرفته و از همین رو ستاد توسعه شهرستان با مدیریت استاندار به‌دنبال این است که زمینه توسعه را در این شهرستان فراهم کند.

وی با بیان اینکه به‌دنبال این هستیم که محرک توسعه در این شهرستان باشیم ادامه داد: در همین راستا امسال سهم بیشتری از تسهیلات به این شهرستان اختصاص یافته و علاوه بر این تلاش می‌کنیم که بالاترین تخصیص را در این شهرستان داشته باشیم.

این مقام ارشد اجرایی از تدوین سند توسعه برای این شهرستان خبر داد و گفت: در همین راستا 20 عنوان برنامه از سوی امور اجتماعی و 16 عنوان برنامه از سوی سازمان برنامه و بودجه با هدف ایجاد تحرک بیشتر در توسعه این شهرستان پیش‌بینی شده است.

آشناگر اضافه کرد: علاوه بر تدوین سند توسعه شهرستان، سندی با هدف توسعه مناطق روستایی این شهرستان تدوین شده که می‌کوشیم با اجرایی شدن آن به روند توسعه در این منطقه کمتربرخوردار شتاب بیشتری دهیم.

وی با اشاره به سفر امروز خود به این استان گفت: خوشبختانه امروز چند برنامه خوب با هدف کمک به توسعه شهرستان اجرایی شد.

استاندار سمنان از کلنگ‌زنی ناحیه صنعتی کالپوش به عنوان یکی از این طرح‌ها نام برد و افزود: این ناحیه صنعتی در 42 هکتار ایجاد می‌شود.

وی با اشاره به آغاز عملیات اجرایی این پروژه وعده داد: با ایجاد زیرساخت‌های لازم در این ناحیه صنعتی، زمینه ای فراهم شود که از مهرماه سال آینده اولین واگذاری‌ها در این ناحیه انجام شود.

وی ادامه داد: استقرار صنایع پاک و سازگار با محیط‌زیست منطقه از اهداف ایجاد این ناحیه صنعتی است تا با جذب سرمایه‌گذاران بخش خصوصی و ایجاد واحدهای تولیدی و صنعتی به رفع بیکاری در منطقه کمک شود.

آشناگر با اشاره به بازدید خود از روستای رانش‌دیده حسین آباد کالپوش با ابراز خرسندی از آغاز عملیات اجرایی احداث واحدهای مسکونی گفت: در جریان رانش زمین متاسفانه 180 واحد مسکونی این روستا دچار آسیب شد که در ادامه با توجه به نظر کارشناسی سازمان زمین‌شناسی 15 هکتار زمین برای ایجاد روستای جدید و اسکان آسیب‌دیدگان درنظر گرفته شد.

وی از واگذاری زمین به 74 خانوار حسین‌آبادی خبر داد و گفت: 95 میلیون تومان تسهیلات که دو پنجم آن نیز بلاعوض است برای آسیب‌دیدگان پیش‌بینی شده است.

وی با بیان اینکه به موازات احداث منازل آسیب دیدگان، زیرساخت‌های مورد نیاز نیز در روستا ایجاد می‌شود ادامه داد: آن دسته از روستاییانی که ساختمان آنها آسیبی ندیده نیز می‌توانند در شهرک جدید با تحویل زمین اقدام به ساخت خانه‌های مقاوم کنند.

تاریخ:
1398/07/11
تعداد بازدید:
364
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal