سرخط خبرها:
علینقی حیدریان مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان
ارتقای پوشش گیاهی در 141 نقطه استان سمنان
علینقی حیدریان مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان از تلاش برای ارتقای پوشش گیاهی در 141 نقطه از این استان خبر داد و گفت: عملیات بیولوژیک در چهار هزار و 850 هکتار از اراضی طبیعی استان انجام می‌شود.

علینقی حیدریان با اشاره به فعالیت‌های ترویجی و سنددار کردن زمین‌های منابع ملی در استان سمنان اظهار کرد: در این بخش تلاش‌های مطلوبی صورت گرفته است؛ 300 سازه مکانیکی آبخیزداری در استان سمنان اجرایی می‌شود که در قالب آن‌ها، 198 هزار مترمکعب کار انجام خواهد شد.

وی با بیان اینکه 25 هزار هکتار از اراضی استان سمنان تحت تأثیر این سازه‌های مکانیکی قرار دارد، گفت: در 141 نقطه از استان سمنان کار بیولوژیک و ارتقای پوشش گیاهی انجام می‌شود که چهار هزار و 850 هکتار مساحت آن است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان با بیان اینکه 260 هکتار جنگل‌کاری در استان سمنان از محل اعتبارات اختصاص‌یافته انجام می‌شود، گفت: در قالب طرح کاداستر نیز 297 هزار هکتار از اسناد منابع طبیعی این استان، امسال کاداستری می‌شود که در قالب 234 پلاک است.

حیدریان، اجرای کمربند حفاظتی را در 20 کیلومتر از اراضی استان سمنان یکی از مهم‌ترین فعالیت‌های در دست اجرا بیان کرد و افزود: این طرح برای جلوگیری از تجاوز به عرصه‌های منابع طبیعی در استان سمنان اجرایی می‌شود.

وی ادامه داد:41 طرح جایگزینی سوخت نیز در استان سمنان اجرا می‌شود و تنورهای گازی و آبگرمکن‌های خورشیدی برای جلوگیری از برداشت بی‌رویه بوته‌های طبیعی به ساکنان در مراتع و مراکز تحت بهره‌برداری اختصاص می‌یابد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان تصریح کرد: 15 روستا داخل حوزه‌های آبخیزداری استان سمنان مجری طرح تسهیل‌گری توانمندسازی جوامع روستایی در استان سمنان هستند که فعالیت‌های خوبی در آنها صورت گرفته است

تاریخ:
1398/08/08
تعداد بازدید:
1295
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal