سرخط خبرها:
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان:
پُل‌های مکانیزه عابر پیاده در شهرهای استان سمنان راه‌اندازی شود
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری سمنان گفت: پُل‌های مکانیزه عابر پیاده با تلاش شهرداری‌ها باهدف خدمت رسانی مطلوب تر به شهروندان در مناطق شهری استان سمنان راه اندازی شود.
به گزارش روابط عمومی، تشریفات و امور بین الملل استانداری سمنان، دکتر منوچهر فخری روز چهارشنبه در نشست شورای ترافیک استان سمنان در سالن مدیریت بحران استانداری افزود: براساس آمار اداره کل بهزیستی استان، بیش از 70 هزار نفر از شهروندان استان سمنان بالای 60 سال سن دارند که باید خدمات شهری برای افراد سالخورده جامعه از سوی شهرداری های استان تدارک دیده شود.
وی خاطر نشان کرد: بخش قابل توجهی از جمعیت استان سمنان را افراد بالای 60 سال تشکیل می دهند که نیاز است با برنامه ریزی های اصولی برای تردد این افراد از معابر شهری اقدام های ویژه اتخاذ شود.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان تصریح کرد: راه اندازی پل های مکانیزه عابر پیاده از جمله خدمات شهری برای خدمات رسانی به سالخوردگان جامعه به شمار می آید که شهرداران استان نسبت به اجرای این طرح اقدام کنند.
فخری اضافه کرد: در نشست هایی از این دست، مدیران دستگاه های اجرایی و شهرداران علاوه بر بیان دستاوردها، دلایل اجرا نشدن برخی از مصوبه را هم گزارش دهند.
وی ادامه داد: برخی از شهرداری های استان ، مصوبه های شورای ترافیک را در گام اجرایی قرار ندادند که در کمترین زمان ممکن این مصوبه ها در شهرهای استان سمنان انجام شود.
فخری اضافه کرد: عملکرد شهرداری های استان سمنان بررسی خواهد شد و باید تمامی مصوبه های استانی با پیگیری های مستمر عملیاتی شود.
فخری افزود: در بحث کاهش سوانح رانندگی درون شهری، با تولید محتوا برای فرهنگ سازی و آموزش اقدام های لازم انجام شود و شهرداری ها نقش غیرقابل انکاری در اجرای طرح های مذکور دارند.
وی ادامه داد: اصلاح نقاط حادثه خیز درون شهری برای کاهش سوانح رانندگی به صورت جدی در دستور کار شهرداری های استان قرار گیرد و گزارش ها از پیشرفت کارهای انجام شده در جلسات ارایه شود.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان گفت: شهرهای سمنان، شاهرود و دامغان برای نصب دوربین های کنترل ترافیک و ثبت تخلف اقدام های خوبی انجام دادند و شهرداری گرمسار هم برای اجرای این طرح برنامه خوبی را در دست اجرا دارد.
تاریخ:
1399/02/24
تعداد بازدید:
1025
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal