سرخط خبرها:
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان:
پیگیری موردی برنامه‌های شهرداری‌ها از سوی اعضای شوراهای اسلامی شهر در استان سمنان دنبال شود
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان گفت: پیگیری موردی برنامه‌های شهرداری‌ها باهدف تسریع در اجرای طرح‌های عمرانی و اقتصادی باجدیت از سوی اعضای شوراهای اسلامی شهر در استان سمنان دنبال شود.
به گزارش روابط عمومی، تشریفات و امور بین الملل استانداری سمنان، دکتر منوچهر فخری روز پنجشنبه در دیدار با شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر سمنان در سالن جلسات شورای شهر سمنان افزود: از تلاش‌های شهرداری و اعضای شوراهای اسلامی شهر در استان سمنان که در اجرا و تصویب طرح های مختلف برای مقابله با کرونا ویروس در تلاش بودند، تشکر و قدردانی می شود.
وی خاطر نشان کرد: یکی از وظایف اصلی اعضای شوراهای اسلامی شهر ، پیگیری های موردی طرح های مصوب است و هماهنگی اعضای شورای اسلامی شهر با شهرداران در استان سمنان می توانند روند اجرای طرح های مختلف عمرانی و اقتصادی را شتاب دهد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان ادامه داد: برگزاری نشست هایی از این دست با هدف تدوین طرح جامع و تفصیلی شهر سمنان به صورت ویژه در دستور کار باشد و با هماهنگی‌های شهردار سمنان این جلسات هر یکماه ، یکبار برگزار شود.
وی خاطر نشان کرد: سازمان جهاد کشاورزی، اداره کل میراث فرهنگی استان و دیگر دستگاه های اجرایی استان برای تدوین طرح جامع شهر سمنان پای کار باشند.
فخری افزود: در تدوین طرح جامع شهرها باید به این نکته توجه شود که باید اطلاعات در این بخش به روز باشد و عیب ساختاری در تدوین طرح جامع برخی از شهرها، به روز نبودن اطلاعات این طرح است.
وی با بیان اینکه، پنج سال از زمان آغاز تدوین طرح تفصیلی شهر سمنان گذشته است، اضافه کرد: باوحدت رویه و همکاری دستگاه های اجرایی مربوط این طرح در‌ کمترین زمان ممکن در گام اجرایی قرار گیرد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان گفت: اگر شرکت نفت براساس چارچوب قانونی تمایلی ندارد که شهرداری در حریم عبور خط لوله طرح عمرانی انجام دهد، می بایست وجه اراضی که تملک کرده است را به شهرداری سمنان بپردازد و شهرداری سمنان پیگیری های لازم را در این ارتباط داشته باشد.
فخری تصریح کرد: باغات و فضای سبز مربوط به آیندگان هستند و باید برای حفاظت از آن تلاش شود و اگر به فرض مثال شهرداری هم قرار است کاربری باغات و فضای سبز را تغییر دهد، اعضای شورای اسلامی شهر سمنان اجازه این کار را ندهند.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان اضافه کرد: سازمان جهاد کشاورزی استان ، تعریف واحدی در اعطای‌ مجوز تغییر کاربری به متقاضیان داشته باشد و با یک رویه اصولی با متقاضیان برخورد شود.
فخری ادامه داد: فضای آزاد ، ساختمان معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری سمنان برای استفاده عموم مردم با همکاری شهرداری سمنان انجام شد و لازم است دیگر فضای آزاد ساختمان های دستگاه های اجرایی برای استفاده عموم مردم آزاد شود.
تاریخ:
1399/02/25
تعداد بازدید:
856
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal